Kursa sadaļas

    1. Panikas lēkmes_video

    1. Darba lapa Nr 1.

    2. Darba lapa Nr. 2

    3. Darba lapa Nr. 3

    4. Darba lapa Nr. 4

    5. Darba lapa Nr. 5

  • 6 nodarbības

Lektore

Inese Elsiņa

PhD

Sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapijas virziena (KBT) psihoterapeite, zinātnes doktore psiholoģijā (PhD). Vairāku gadu profesionālā pieredze darbā psihiskās veselības jomā. Zinātnisku un populārzinātnisku rakstu autore, lekciju un kursu par psihiskās veselības tēmām lektore.

Par tēmu

Panikas lēkme ir pēkšņs un neparedzams baiļu vilnis bez reāla un nozīmīga apdraudējuma, ko pavada virkne negatīvu domu, ķermenisku simptomu un nepatīkamu emociju. Domas, emocijas un ķermeniskās sajūtas panikas lēkmju laikā ir tik ļoti intensīvas un grūti kontrolējamas, ka  cilvēki pārkārto savu dzīvi, atsakoties no daudzām lietām, kas kādreiz ir iepriecinājušas, piemēram, izvairās atrasties publiskajās vietās, sportot, apmeklēt koncertu, teātri, veikalu, lidot ar lidmašīnu u.c. Dzīves kvalitāte ievērojami krīt.

Ceļš līdz panikas lēkmju nosaukšanai vārdā, atpazīšanai, iepazīšanai un kontrolei nereti ir ļoti garš. Pirmais, kas cilvēkiem nāk prātā, piedzīvojot panikas lēkmi, ir bažas par sirdsdarbības traucējumiem. Cilvēki nereti nonāk ārstu redzeslokā, taču visbiežāk neatklāj nekādus būtiskus veselības traucējumus. Tālākie meklējumi var būt saistīti ar vēršanos pie psihiatra, jo cilvēks cīnās ar domu, ka “jūk prātā”.

Praktizējot kognitīvi biheiviorālo terapiju (KBT), kas tiek atzīta par efektīvu terapeitisko pieeju darbā ar panikas lēkmēm, vairāku gadu garumā esmu izzinājusi, analizējusi dažādu cilvēku dzīvesstāstus un pieredzi, kas ļauj izdarīt dažādas vērtīgas atziņas un secinājumus par kopsakarībām, kas raksturo cilvēku ar panikas lēkmēm domāšanas paternus, emocijas, uzvedību, iespējamos panikas lēkmju palaidējmehānismus. Esmu uzmanīgi un vērīgi sekojusi savu klientu pieredzei, palīdzot viņiem pārvarēt panikas lēkmes un mācīties dzīvot iespējami brīvi un baudpilni.

Savas psiholoģijas zinātnē un KBT balstītas zināšanas un konsultēšanas pieredzi esmu apkopojusi seminārā ar mērķi dalīties ar tām ar plašāku cilvēku loku, jo zinu, ka šāda veida informācija var noderēt daudziem.  

Ieguvumi

Esmu īpaši rūpējusies par to, lai lekcijas saturs atšķirtos no publiskajā telpā plaši pieejamā satura par panikas lēkmēm. Lekcijā balstos uz savām profesionālajām atziņām un pieredzi darbā ar klientiem, kuriem ir panikas lēkmes. Tu iegūsi:

  • Zināšanas par panikas lēkmju simptomiem un izpausmēm

  • Izpratni par panikas lēkmju ierosinātājiem un iespējamajiem cēloņiem

  • Izpratni, kas pastiprina un uztur panikas lēkmi

  • Praktiskus ieteikumus, kā izprast un atbalstīt sevi

  • Ne tikai video lekciju, bet arī 5 darba lapas ar praktiskajiem uzdevumiem pašanalīzei un pašsattīstībai