Kursa sadaļas

    1. Pusaudžu depresija_Video lekcija

    1. Darba lapa Nr. 1

  • 2 nodarbības

Lektore

Inese Elsiņa

PhD

Sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapijas virziena (KBT) psihoterapeite, zinātnes doktore psiholoģijā (PhD). Vairāku gadu profesionālā pieredze darbā psihiskās veselības jomā. Zinātnisku un populārzinātnisku rakstu autore, lekciju un kursu par psihiskās veselības tēmām lektore.

Par tēmu

Pusaudžu vecumposms ir viens no sensitīvākajiem dzīves posmiem cilvēka dzīves vēsturē. Pētījumi un prakse apliecina, ka tieši pusaudžu vecumposmā savu aizsākumu rod virkne psihisku traucējumu. Viens no biežāk izplatītajiem traucējumiem pusaudžiem pasaulē un Latvijā ir depresija.

Ar pusaudžiem, kuriem ir klīniski diagnosticēta depresija dažādās tās smaguma pakāpēs, esmu strādājusi gan BKUS psihiatrijas nodaļā, gan turpinu strādāt savā praksē. Četrus gadus esmu veltījusi zinātniskajam darbam par pusaudžu depresijas tēmu, izstrādājot un aizstāvot promocijas darbu psiholoģijā, klīniskās psiholoģijas apakšnozarē. Par pusaudžu depresiju esmu sniegusi vairākas intervijas medijiem, publicējusi rakstus zinātniskajos un populārzinātniskajos žurnālos, vadījusi seminārus gan vecākiem, gan speciālistiem (pedagogiem, psihologiem u.c.).

Pamatojoties uz praktisko profesionālo pieredzi un zinātniskajām atziņām, esmu izstrādājusi Pusaudžu depresijas 3A modeli, ar kuru vēlos iepazīstināt Jūs šajā e-lekcijā.

Ar šo lekciju, ceru sasniegt vecākus, atbalsta personas visās Latvijas malās, jo visu mūsu kopīgā interese un mērķis ir psihiski un fiziski veselīga jaunā paaudze. 



Ieguvumi

  • Daudzpusīgas zināšanas un izpratne par to, kas ir pusaudžu depresija, kā to atšķirt no pusaudžu vecumposma īpatnībām un pieaugušo depresijas.

  • Informācija par pieejām, kas izskaidro, kā rodas pusaudžu depresija, kas ir tās iespējamie cēloņi.

  • Priekšstats par depresijas dažādām "sejām", t.i., daudzveidīgajām izpausmēm.

  • Izpratne, kā atbalstīt pusaudzi, lai mazinātu depresijas attīstības risku.

  • Informācija, ko darīt, ja pusaudzim ir attīstījusies depresija.